Styrelsen

Förbundsstyrelse 2017-2018

Ordförande Agneta Alderstig Tidigare tobakspreventiv samordnare
Meijerbergsgatan 8, 412 60 GÖTEBORG
Tfn: 031-97 12 94, Mobil: 072-399 66 12
E-post: agneta.alderstig@gmail.com
Vice ordförande Henrik Ripa Kommunalråd Lerum (m)
Åvägen 10, 443 31 LERUM
Mobil: 070-521 56 21, E-post: henrik.ripa@lerum.se
Kassör Eva Hedström Art Director
Åsögatan 105, 118 29 STOCKHOLM
Mobil: 070-751 80 12, E-post: evmu58@gmail.com
Sekreterare Brith-Marie Delander Tidigare personalstrateg
Kalvlyckevägen 7, 263 62 VIKEN
Tfn: 042-23 81 60, Mobil: 070-646 98 61
E-post: delander@swipnet.se
Ledamöter Arvid Öhlin Ambulanssjuksköterska, ledamot i landstingsfullmäktige (m)
Långåkersvägen 110, 122 41 ENSKEDE
Mobil: 070-759 01 20, E-post: arvid.ohlin@gmail.com
Gert Essle Ordförande i VISIR-föreningen i Göteborg
Mattssonsliden 24, 413 18 GÖTEBORG
Tfn: 031-12 55 22, E-post: gert.essle@gmail.com
Helena Eriksson EU-konsult
Tältgatan 14, 168 41 BROMMA
Mobil: 070-559 26 45, E-post: helenaeriksson9@gmail.com
Stefan Nilsson Riksdagsman (mp)
Palmfeldtsgränd 20, 120 48 ENSKEDE GÅRD
Mobil: 070-292 04 21, E-post: sb.nilsson@yahoo.se
Suzanne Bengtsson Handläggare Länsstyrelsen Sthlm
Brötvägen 24, 167 66 BROMMA
Mobil: 070-717 13 45, E-post: suzanne@@ursaminor.se
 
Ersättare Martha Kesthely Tidigare lektor i socialt arbete
Gläntastigen 87, 186 53 VALLENTUNA
Mobil: 076-169 98 90, E-post: marthak45@gmail.com
Folke Frendin Sammankallande i VISIR-gruppen på Gotland
Vibble Lundmarks väg 5, 622 60 VISBY
Mobil: 070-316 77 49, E-post: folke.frendin@hotmail.com
 
Revisorer Gunnar Ek
Föreningsgatan 26, 411 27 GÖTEBORG
Mobil: 070-574 37 14, E-post: gunnar.ek@moderat.se
Ingvar Andersson
Vellingebacken 32-6, 235 91 VELLINGE
Mobil: 073-376 43 60, E-post: leifingvar@hotmail.com
Revisorersättare Ulf Andersson
Hantverkargatan 38 A, 112 21 STOCKHOLM
Mobil: 070-562 47 44, E-post: ulf.andersson40@gmail.com
Jonatan Claesson
Valberedning Bo Hellgren (sammankallande)
Sandfjärdsgatan 108, 120 56 ÅRSTA
Mobil: 073-763 66 39, E-post: rokaremottobak@yahoo.se
Dan Svensson
Bäckvägen 47, 126 47 HÄGERSTEN
Tfn: 08-18 80 92, E-post: dan.svensson@comhem.se

Kommentera